Pradėjus šilti orams ir žaliuoti gamtai sodininkai suskumba keliauti į savo sodus ir pradėti ruoštis didiesiems vasaros darbams. Kad darbai dirbtųsi greičiau ir lengviau, kiekvienam sodinininkui reikalingi kokybiški instrumentai ūkio darbams. Pradedantiesiems sodininkams gan sunku išsirinkti įrankių gausoje, kurie yra svarbiausi ir būtini kiekvienam sodui. Todėl nutarėme aptarti kokius įrankius ūkio darbams savo namelyje turėtų turėti kiekvienas sodininkas.
Pirmieji instrumentai
Pradedant nuo pavasario sezono, kai sodininkai suskuba ir puola ruoštis vasaros darbams, visų pirmiausia yra svarbu susitvarkyti aplinką. Įvairūs lapai, šakos, atneštos šiukšlės turėtų būti pašalintos iš sodo teritorijos. Tokius darbus palengvins platus grėblys lapams, kuris padės greičiau surinkti ne tik lapus, bet ir kitas šiukšles. Vėliau, svarbu tinkamai paruošti medelius, todėl būtina turėti pjūklą ar specialias žirkles šakoms tam, kad būtų galima pašalinti nereikalingas, sudžiuvusias šakas, taip padedant medžiams pasiruošti auginti naujas, sveikas šakas.
Ruošiant žemę vasarai ir daržovių sodinimui instrumentai ūkio darbams užims didesnę vietą jūsų sodo namelio. Paruošti žemę visų pirmiausia prireiks kastuvo tam, kad išpurenti ir sukasti žemę ten, kur nesugebės privažiuoti traktorius, gali prireikti ir atkirtėjo vejos šonams, nepasieisite be kauptuko ir grėblio dirvai tam, kad išlygintumėte sukastą lysvę.
Jau prasidėjus darbams vasarą įvairių tipų kauptukai taps jūsų pagrindiniu įrankiu, padedančiu kovoti su piktžolėmis. Nereikia pamiršti, kad kas keletą dienų reikės pjauti žolę. Rekomenduojame įsigyti elektrinę žoliapjovę, o jei neturite elektros prieigos – galite įsigyti benzinu varomą žoliapjovę. Tam, kad žolė būtų lygiai nupjauta, nepažeidžiant krūmų ar medelių, žolę aplink juos reikės nukirpti žirklėmis, nes tik taip išsaugosite sveikus augalus. Mažas kastuvėlis bei grėbliukas bus pagrindiniai pagalbininkai sodinant augalus, ypatingai sodinant ne sėklas, o jau augalų daigus.
Taigi, pradedančiam sodininkui svarbiausius įrankius reikia turėti trims etapams – žemės ir aplinkos paruošimui, aplinkos ir žemės priežiūrai bei sodinimui. Įgaunant patirties, pradedant auginti naujus augalus gali prireikti papildomų instrumentų bei priedų, kaip plėvelės, stiebeliai ar kitos priemonės, kurių reikalauja tam tikri augalai.