Kiekvienas geras graphics designer turi išmanyti kompozicijos pagrindus. Jeigu jis jų nežino, tai ne toks ir geras dizaineris. Nesvarbu, ar jo darbo sritis yra website design company, ar jis daugiau kuria ne skaitmeninį vaizdą, o kokius nors daro maketus, tačiau kompozicija yra visų dizainerių dievybė. Taigi, metas susipažinti ir jums su ja, jeigu planuojate pradėti eiti grafinio dizainerio keliu.
Spalvų maišymas
Labai dažnai žmonės, kurie tik pradeda kažką daryti su piešimu ar su grafiniu dizainu, suklumpa ties spalvomis. Jeigu žmogus jaučiasi nestiprus spalvų srityje, tuomet jis ima tik juodą liniją ir su ja ant balto piešia. Kiti atsargiai naudoja po vieną papildomą spalvą. Iš tiesų, nereikia bijoti RGB ir CMYK spalvų, nes jos nėra niekuo pavojingos. Pirmiausiai galima naudoti spalvų paletes iš interneto ar grafinio dizainerio knygų. Vėliau galima pačiam pamažu mokytis, ugdytis ir bandyti suvokti, kokios spalvos atrodo gražiai. Tik vaikams paprastai patinka grynosios spalvos, kai gali pasidžiaugti gerai jomis atrodančiomis, kai jos tiesiog bado akis. Realiai darant kokį plakatą, skelbimą, lankstinuką ar tinklapio dizainą, tų grynųjų spalvų nebereikia. Jos yra nugesinamos priešingomis, tampablankesnėmis, ir su tokiomis reikia ir dirbti. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad priešingų tonų spalvos gerai tarpusavyje atrodo, ir kad maišymas jų irgi turi eiti per priešingas spalvas.
Centravimas ir šoninės pozicijos
Dar yra daug diskusijų dėl objektų išdėliojimo. Daugybė dizainerių pasakys, kad pats blogiausias komponavimo būdas yra padėti figūrą pačiame centre, viduryje. Tačiau tam tikrais atvejais, jeigu norite sukurti tokią tarsi negyvumo estetiką, tai gali būti visgi geras sprendimas. Bet dažniausiai mes taip komponuojame, kad neitų objektas savo centrine linija sutapdamas su erdvės, plokštumos, kurioje jis dedamas, centrine linija.
Skirtinga ritmika
Jeigu kažką spalvinate, piešiate, dedate liniją, tekstą, įsivaizduokite, kad užpildote erdvę. Jūs ją tarsi užpildote tamsesnėmis ir šviesesnėmis dėmėmis. Pagal tą tamsumą, pagal linijų tankumą, formų skirtingumą, atsiranda ir tam tikra ritmika. Darbas bus nuobodus ir vizualiai nelabai patrauklus, jeigu jis visas bus atliktas vienoda ritmika. Stenkitės varijuoti.
Maketavimo tinklelis
Tiek maketuojant tinklapio dizainą, tiek kokį nors lankstinuką, jums visada reikės žinoti, kas yra maketavimo tinklelis ir juo naudotis. Tai padeda sukurti labai svarbią tvarką, tik jai esant objektai atrodo iš tiesų labai gražiai.
Labai svarbu grafiniam dizainui, brėžiniams pasirinkti tinkamą popierių. Nekokybiškas popierius dažnai turi netolygų paviršių ir prastą sugeriamumą, dėl ko dažai gali netolygiai pasiskirstyti ir išblukti: internetu